Група радників Європейського Союзу та Агенції FRONTEX відвідали Одесу

Цього тижня група радників Європейського Союзу високого рівня та Агенції FRONTEX відвідала Одесу в рамках опрацювання Стратегії інтегрованого управління кордонами в Україні (далі ІУК).

pogran_4

Основною метою заходу було обговорити проблемні питання, виклики і прогалини у сфері організації та здійснення контролю в морських пунктах пропуску, а також діяльності на морі загалом для врахування результатів дискусії під час формулювання відповідних пунктів Стратегії інтегрованого управління кордонами в Україні.

pogran_3

Під час візиту на базі Головного офісу Місії EUBAM за координації міжнародної групи радників ЄС були проведені тематичні зустрічі із суб’єктами інтегрованого управління кордонами за участю представників Агенції FRONTEX та експертів Консультативної Місії Європейського Союзу (EUAM) на тему охорони морських кордонів України, проведення пошуково-рятувальних операцій на морі, створення суцільної зони спостереження на морській ділянці державного кордону та здійснення усіх видів контролю в морських пунктах пропуску.

pogran_2

Також для учасників заходу були організовані ознайомчі виїзди до Одеського морського торговельного порту з метою презентації порядку здійснення контрольних процедур в міжнародному пункті пропуску для морського сполучення та визначення можливостей для започаткування пілотного проекту з ІУК, а також на пост технічного спостереження «Великий фонтан» Одеського прикордонного загону – для демонстрації системи висвітлення надводної обстановки.

pogran_1

До дискусій із основними суб’єктами інтегрованого управління кордонами та візиту в Одеський морський порт долучилися також представник Групи Європейської Комісії з підтримки України Френк Пол та Глава Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Україні та Республіці Молдова (EUBAM) Славомір Піхор. Після цього у супроводі представників Південного регіонального управління Держприкордонслужби вони відвідали пункти пропуску «Кучурган» та «Паланка».

pogran_5

Нагадаємо, що 30 січня цього року КМУ прийняв Постанову про створення міжвідомчої робочої групи високого рівня з питань координації інтегрованого управління кордонами. Створення такого координаційного органу розглядається європейськими інституціями як один із головних кроків України з інтеграції до ЄС та є ключовим критерієм щодо міжнародної підтримки у сфері ІУК.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *