Швеція повністю переходить на відновлювані джерела енергії

Шведське енергетичне агентство Energimyndigheten опублікувало доповідь, що має сценарії повної декарбонізації енергетичного сектора, при реалізації яких частка ВДЕ у виробництві електроенергії досягне 100% до 2040 року. Така політична мета поставлена ​​в Швеції кілька років тому.

Як повідомляє BuildingTECH, можливість енергосистеми, яка працює на основі виключно відновлюваних джерел енергії, не піддається сумніву. Агентство намагається визначити оптимальну майбутню структуру генерації. У доповіді міститься три основних і два додаткових сценарії, які всебічно проаналізовані.

Три основні сценарії представлені на графіку, на якому вони порівнюються з нинішнім станом (2017). Важливу роль відіграє гідроенергетика, яка виробляє однакові обсяги електроенергії (приблизно 70 ТВт*год) в кожному з них, що трохи перевершують сьогоднішній рівень. Відрізняються сценарії, головним чином, ступенем розвитку сонячної енергетики та комбінованої генерації. Ключову роль в усіх сценаріях відіграє вітрова енергетика, а у «вітровому сценарії» забезпечує більше половини вироблення електроенергії в країні. Швеція має високий вітровий потенціал, а нинішня встановлена ​​потужність її вітроенергетики перевищує 7 ГВт. За оцінкою Агентства, виробництво електроенергії в Швеції зросте до 160 ТВт*год на рік, при цьому у всіх сценаріях країна експортуватиме приблизно 20 ТВт*год на рік (горизонтальні рисочки в шпальтах графіка позначають рівень споживання електроенергії в країні).

Сьогодні в Швеції важливу роль відіграє атомна енергетика, але до 2040 року її вироблення скоротиться до нуля. Майбутній внесок сонячної енергетики коливається від 5 ТВт * год до 25 ТВт * год в залежності від сценарію. У найамбітнішому з них її встановлена ​​потужність повинна зрости до 20 ГВт. В такому випадку країну чекатиме справжня сонячна революція.

За підрахунками Engergimyndigheten, Швеція в даний час має 23 Вт сонячних потужностей на душу населення, набагато менше, ніж, скажімо, Німеччина з її 500 Вт на людину. 20 ГВт означатимуть 2,5 кВт сонячної енергії на кожного шведа – рекордний за нинішніми світовими мірками показник. Втім, навіть скромний сонячний сценарій (5 ТВт*год на рік), розглянутий Агентством, зажадає значного зростання шведського ринку фотоелектричних систем. У доповіді підкреслюється важливість розвитку малої розподіленої сонячної генерації, також розглядається введення норм, які передбачають інтеграцію сонячних систем в усі нові будівлі. Таким шляхом можна задовольнити до 30% сонячних амбіцій країни. У сценарії розвитку комбінованої (тепло і електроенергія) генерації, її вироблення збільшується з нинішніх приблизно 15 ТВт*год виробництва електроенергії в рік до 35 ТВт*год на рік, що відповідає приблизно 20% річного виробництва електроенергії в країні. Передбачається, що когенерація в основному реалізується на біопаливі, щоб забезпечити 100-відсоткову поновлювану електроенергетичну систему.

У зв’язку з глибокими змінами в структурі енергетики, принципи діяльності енергетичного ринку будуть дещо модифіковані, в системі підвищиться роль інструментів / технологій гнучкості.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *