Історія “Успіху” або земля з рабами від Труханова (фото)

Приблизно з 1998 року на території міста Одеси діє автомобільний ринок “Успіх”, що розташувався на розі вулиць Інглезі та проспекту Небесної Сотні.

 

Більша частина підприємців, що здійснює свою діяльність на ринку будували торгівельні приміщення за власні кошти, розраховуючи на це, як на тривалу інвестицію та вклад у багаторічний бізнес.

Вказаний ринок в різні часи належав різним особам, однак до приходу до влади Геннадія Труханова та його команди ніколи не перебував під загрозою знищення.

Приблизно в 2015-2016 роках між старою адміністрацією ринку – Товариством з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-посередницька фірма «Успіх-Престиж» та Торгівельно-посередницькою фірмою «Успіх» Товариством з обмеженою відповідальністю з однієї сторони,та міською владою – з іншої сторони, виник конфлікт, в який частково були втягнуті підприємці, оскільки на той час під загрозою було існування авторинку, на якому підприємці близько двох десятків років провадили свою діяльність.

Зводився він до того, що на думку міської ради торгівельні павільйони на ринку є самовільно збудованими, кошти від діяльності ринку йдуть не в міський бюджет, а приватним структурам, а діяльність ринку є яскравим прикладом «збереження усталених схем тіньових економічних операцій». Саме таке формулювання міська влада визначила у своїй офіційній кореспонденції на той час.

За даних обставин Одеська міська рада та прокуратура Одеської області в судовому порядку навіть добилися  скасування правовстановлюючих документів на нерухоме майно, що знаходилося на ринку.

В процесі боротьби, Одеська міська рада та особисто мер Одеси Геннадій Труханов, широко освітлюючи необхідність створення комунального ринку, задля отримання коштів від його діяльності в міський бюджет, вели боротьбу з адміністрацією авторинку, одночасно втлумаюючи звичайним підприємцям, що все стане на свої місця, коли буде створено комунальне підприємство.

Дійшло навіть до того, що 30 червня 2016 року Одеською міською радою було прийнято Рішення № 934- VII«Про створення комунального підприємства «Ринок «Успіх-Авто» Одеської міської ради», згідно затвердженого статуту якого, основною метою діяльності підприємства є організація ринкової торгівлі, забезпечення та створення належних умов для провадження торговельної діяльності підприємцями, в тому числі тими, що здійснюють діяльність в торговельних місцях, облаштованих за адресою: м. Одеса, проспект Маршала Жукова, 2-А, а також забезпечення захисту прав споживачів і підприємців.

Про вказане рішення міська рада переможно повідомила через свій офіційний веб-сайт, а також освітила дану подію через низку місцевих телеканалів та інші засоби масової інформації.

Разом із цим, дане підприємство так і не пройшло державну реєстрацію та не розпочало свою господарську діяльність ні у 2016 році, ні по сьогоднішній день.

Як виявилося у подальшому, підприємство не було створено не дарма, а стара адміністрація не вийшла з боротьби переможеною.

В лютому 2017 року у вищезгаданих ТПФ «Успіх» ТОВ та ТОВ «ТПФ «Успіх-Престиж» змінюються засновники – ними стають Родоус Сергій Миколайович та Пархомчук Станіслав Григорович, а в подальшому 23 лютого 2017 року обидва ці підприємства стають засновниками Товариства з обмеженою відповідальністю «Район «Успішний».

Зображення з сайту usionline.com.

Директором та кінцевим бенефіціаром якого стає той же Родоус Сергій Миколайович (далі – на фото).

Сергія Родоуса пов’язують з бізнес-партнером Одеського міського голови – Володимиром Галантерником, через його участь в ЗАТ “Аурум” та ТОВ “Північний ринок ЛТД” (далі матеріали сайту “youcontrol.com.ua”).

Вказане вище може свідчити про те, що колишня адміністрація та міська рада домовилися про передачу корпоративних прав на підприємства, що здійснюють діяльність на ринку, людям бізнес-партнера Геннадія Труханова.

Вказані вище факти пояснюють те, що дивним чином, забувши про усі зусилля та обіцянки щодо створення комунального ринку та отримання грошей у бюджет, земельна комісія 13 березня, а Одеська міська рада вже 15 березня 2017 року (тобто менш ніж за місяць після створення підприємства) без завчасного опублікування проектів рішень приймає рішення № 1825-VII та № 1826-VII про надання дозволів ТОВ “Район “Успішний” на розробку проектів землеустрою щодо землі під ринком:

При чому зі штампу канцелярії міської ради на заяві ТОВ “Район “Успішний” можна побачити, що чиновники думали недовго – менше тижня:

У подальшому, знову ж таки без завчасного опублікування рішень та проведення земельних торгів, 26 квітня 2017 року та 14 червня 2017 року рішеннями № 2100-VII та № 2209-VII Одеська міська рада затверджує розроблені проекти землеустрою та передає земельні ділянки площею 1,4409 га та 1,2038 га в оренду ТОВ “Район “Успішний”, з яким вже 05 липня 2017 року укладає договори оренди даних земельних ділянок.

Прийняття вказаних рішень, міська рада мотивує тим, що ТОВ “Район “Успішний” є власником нерухомого майна, яке знаходиться на вказаних земельних ділянках, саме тому і земельні торги не проводились і саме ТОВ “Район “Успішний” обрано в якості орендатора вказаних земельних ділянок, хоча як було вказано вище: документи на це ж нерухоме майно Одеська міська рада та прокуратура області вдало оспорили в суді.

Разом із цим вказана оборудка міської ради, знову ж таки, нагадує вже добре відому “туалетну схему”, за якою під нерухоме майно невеликої площі виділяється набагато більша земельна ділянка:

  • площа земельної ділянки 5110136900:52:001:0131 становить 1,2038 га, в свою чергу площа об’єктів нерухомого майна за адресою: проспект Небесної Сотні, 2-Б/1 становить 1 649 кв.м.
  • площа земельної ділянки 5110136900:52:001:0127 становить 1,4409 га, в свою чергу об’єктів нерухомого майна за адресою: проспект Небесної Сотні, 2А становить 9 524, 4 кв.м.

Тобто в даному випадку:

  • під об’єкт нерухомого майна площею 1 649 квадратних метри виділено земельну ділянку площею 12 038 кв.м.;
  • під об’єкт нерухомого майна площею 9 524, 4 квадратних метри виділено земельну ділянку площею 14 409 кв.м відповідно.

Крім того, цікавим фактом є те, у квітні 2018 року ТОВ «Район «Успішний» навіть намагалося через суд в спрощеному провадженні скасувати рішення міської ради про утворення КП «Ринок «Успіх-Авто», однак після того, як ця ідея не залишилася непоміченою підприємцями, її залишили без подальшого розвитку.

У подальшому 31 серпня 2017 року Виконавчий комітет Одеської міської ради приймає рішення про внесення на розгляд ради проект рішення про розроблення Детального плану території в межах проспекту Небесної Сотні, Шкільного аеродрому, вулиці Проектної та вулиці Інглезі (в межах яких розташований ринок “Успіх”).

Вже 04 жовтня 2017 року Одеська міська рада приймає Рішення № 2446-VII, яким розпочинає процедуру розробки ДПТ.

Со-Інвесторами розробки Детального плану території виступають ТОВ “Югтранс-термінал” (власник торгівельного центру “City center”) та Будівельна кампанія “Будова”, яких також пов’язують з бізнес-партнером мера Одеси Геннадія Труханова – Володимиром Галантерником:

 

Згідно проекту даного плану територія ринку призначена для будівництва Торгівельного центру, наявність ринку в проектних документах не передбачена.

Так в існуючому плані використання території ринок “Успіх” позначений цифрою “58” – “Авторынок “Успех”.

В проектному ж плані територія, де розташовується ринок “Успіх” вже позначена цифрою “198” – “Торговый центр”.

В даному випадку вбачається, що Одеська міська рада та приватні структури бізнес-партнерів Одеського мера без жодних обговорень з громадою та підприємцями, які 20 років будували на ринку власний бізнес та будували торгівельні приміщення за свої кошти, провернули оборудку з виділенням близько 3 га землі під ринком під будівництво нового торгівельного центру.

Більше того, ТОВ “Район “Успішний” оголосило себе власником і усіх, побудованих за кошти підприємців, торгівельних приміщень та почало оформлювати договори оренди на себе, а також на новостворені Товариство з обмеженою відповідальністю «Престиж-Успіх»та Товариство з обмеженою відповідальністю «Успіх-Гранд, які зареєстровані за тими ж адресами, що й ТОВ «Район «Успішний», ТПФ «Успіх» ТОВ та ТОВ «ТПФ «Успіх-престиж», а засновниками або ж директорами яких виступають одні й ті ж особи – Родоус Сергій Миколайович, Пархомчук Станіслав Григорович та Сокур Юлія Вікторівна.

Вказані підприємства без будь-якого на те обґрунтування почали підвищувати орендну плату в 2-4 рази до 250-350 грн. за кв.м., а також укладати короткострокові (від 3-х до 6-ти місяців) договори оренди, при цьому з тими, хто намагався сперечатися з даного приводу, зі слів самих підприємців, вчиняли традиційно – погрожували, відключали світло в торгівельному приміщенні, а також на деякий час опечатували магазини.

При цьому, ТОВ “Район “Успішний” за оренду землі в бюджет платить майже в 40 разів менше, ніж збирає з підприємців.

Так за двома договорами оренди ТОВ “Район “Успішний” орендує близько 26 400 кв.м. землі, сумарна орендна плата за які становить 2 656 978 грн. 79 коп. на рік.

Таким чином, 2 656 978,79/26 400 кв.м./12 місяців = 8,38, тобто за один квадратний метр орендованої землі підприємство в місяць сплачує 8 грн. 38 коп, в той час як кожен підприємець за оренду торгівельного місця сплачує від 250 до 350 грн. за кв.м. на місяць.

Отже в даному випадку, міська рада відмовилася від можливості заробляти гроші від діяльності комунального ринку в місцевий бюджет, натомість віддавши землю під ринком новоствореному ТОВ, тим самим позбавивши місто значної суми коштів.

Не погоджуючись з такою позицією органу місцевого самоврядування група підприємців звернулася до Приморського районного суду м. Одеси із позовом про визнання незаконними та скасування рішень Одеської міської ради від 15 березня 2017 року № 1825-VII та № 1826-VII.

Практично одразу після вказаної деякі з них адміністрації ринку отримали заповнені (за виключенням дати) заяви про залишення позовної заяви без розгляду. У разі непідписання такої заяви від свого імені і її неподання до суду погрожували різноманітними перешкодами у веденні господарської діяльності на ринку.

Після звернення деяких підприємців до поліції на певний час тиск припинився, проте поновився напередодні вирішального судвого засідання і деякі підприємці таки піддалися на тиск і вийшли з числа позивачів.

11 червня 2018 року за результатами розгляду справи № 522/18588/17 Приморським районним судом м. Одеси (суддя Бойчук Андрій Юрійович) позовна заява підприємців була задоволена – вказані вище оскаржувані рішення були скасовані.

Напередодні судового розгляду і після перемоги у суді, на підприємців – позивачів  посилився тиск і з ними відмовилися продовжувати договори. Умовою пом’якшення позиції адміністрації був вихід зі складу ГО “Підприємці ринку “Успіх” та складу Позивачів по справам проти міської ради.

Одного з лідерів протесту – Сергія Бельдієва впродовж 2 місяців опечатували, тим самим перешкоджаючи його господарській діяльності, паралельно вимагаючи та отримуючи орендну плату, а в липні цього року взагалі забрали його торгівельне приміщення.

Після мирної акції протесту на ринку та озвучення Сергієм Бельдієвим даних фактів на телебаченні, вночі невідомі особи спробували спалити його автівку, що не вдалося зловмисникам лише з об’єктивних причин.

Наразі за повної бездіяльності поліції тиск на підприємців, які обрали законний (судовий) спосіб захисту своїх порушених прав, продовжується, кожен з них ризикує завтра залишитися без єдиного джерела доходу.

Наразі можемо констатувати, що Одеська міська рада на чолі з Геннадієм Трухановим передає своїм бізнес-партнерам вже не порожні землі, а земельні ділянки з людьми та бізнесом, який годує сотні сімей та в який звичайні люди вклали 20 років свого життя, сил та ресурсів.

Цей бізнес в корупційний спосіб, без жодного на те права, місцева влада хоче забрати для того, щоб бізнес-партнери Одеського мера звели на залишках конституційних прав сотен підприємців черговий торговельний центр.

Артем Карташов

Источник

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *