Річниця трагедії у дитячому таборі «Вікторія»: питаннь більше ніж відповідей й усі винні досі не покарані (відео)

Нам давно всім відомо про відсутність навіть задатків відповідальності в українських владних структурах. Не обійшов цей вірус й очільників Одеси. Тут можна наводити нескінченну низку прикладів, які були заховані у новинній стрічці, але є настільки резонансні, що їх неможливо ані приховати, ані затерти в історії. Саме таким прикладом стала торічна трагедія у дитячому закладі відпочинку «Вікторія».

Напередодні річниці трагедії, яка сталася 15 вересня, журналісти Слідство.Інфо презентували в Одесі стрічку-розслідування  “Вікторія: Трагедія пустоти”.

виктория

виктория1

Пройшов вже рік з моменту цієї моторошної події, однак, досі у розслідуванні не поставлено крапку та й питаннь, як виявилося, більше аніж відповідей. Шансів на те, що офіційне слідство встановить усіх винних дуже мало. Тому журналісти Слідства.Інфо долучились до розслідування загибелі дівчат, аби встановити: чи всі винні в цій трагедії опинилися на лаві підсудних.

Як вже відомо, пожежа в “Вікторії” почалася на першому поверсі будинку – в кімнаті керівнички танцювального колективу “Адель” Тетяни Єгорової. В закладі, який називали зразковим, не працювала протипожежна сигналізація, а спеціальні резервуари з водою виявилися порожніми. Згодом на тому самому місці на згарищі знайшли кип’ятильник. Утім, чи саме він cпричинив пожежу – поліція так і не встановила. Як і багатьох інших обставин цієї трагедії.

За 10 місяців, не побачивши шансів на достовірне розслідування, батько однієї з загиблих дівчинок звернувася до суду та отримав дозвіл на проведення незаангажованої комплексної експертизи. На місце трагедії прибула команда незалежних міжнародних експертів. Уже перші години роботи експертів засвідчили: офіційні органи на місці пожежі працювали неякісно. Після ретельного обстеження згарища експерти виявили нові речові докази, які загадковим чином не помітила офіційна експертиза.

Журналістам Слідство.Інфо вдалося поспілкуватися з цього приводу з очільником ГУНП в Одеській  області Дмитром Головіним. Однак, на питання про недбальство офіційного слідства та нові докази у справі віднайдені міжнародними експертами він відреагував, як завжди, емоційно. Головін розповів, що згарище багато місяців ніким не охоронялося та на цій території міг знаходититсь будь-хто, тому брати до уваги знайдені незалежними експертами речові докази будуть лише коли буде офіційний папір. Також він зазначив, що лише після офіційного паперу можна буде говорити і про недбалість офіційного слідства. І знову питання без відповіді: як могло статися, що до моменту закінчення слідчих дій місце, де сталася пожежа, не охоронялося?

Загалом у ході розслідування спеціалісти виявили багаточисельні порушення при будівництві корпусів табору: протипожежна обробка деревини, на яку було витрачено, доречі, більш ніж мілйьон гривень, була майже повністю відсутня; порушені норми поверховості будинку, який призначений для перебування дітей; наявність багаточисельних пустот у стінах та перекриттях, завдяки чому вогонь поширювався надто швидко та багато інших.

skrin_2

Також журналісти виявили, що реконструкція «Вікторії» загалом обійшлася Одесі у понад 60 мільйонів гривень, добра частина яких була виведена через фіктивні компанії, пов’язані з чиновниками мерії та особисто з Генадієм Трухановим.

Тим часом, мер Одеси Генадій Труханов продовжує стверджувати, що табір був зразковим та запевняє – особисто він нічого не знав: ані про те, як зводили корпуси, ані про те, як виводили гроші.

Наразі у «Вікторії» ведуться роботи по відновленню згорівшого корпусу попри те, що після трагедії суд заарештував табір та слідчі дії ще не завершені, а на лаві підсудних опинилися лише вихователька, яка формально відповідала за пожежну безпеку, та директор закладу Петрос Саркісян.

А сам мер Труханов не приховує, що хоче як скоріше відновити роботу закладу, розраховуючи мабуть на те, що людська пам’ять аж занадто коротка та така безвідповідальність знову зійде з рук. Та дійсно, трудно позбутися скепсису, враховуючи кількість похованих резонансних справ.

До суспільства ж є лише одне питання, а чи дійсно ми й надалі готові довіряти життя своїх дітей такій владі?

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *