Одеські нардепи: хто такий Олександр Шеремет та з чим його їдять?

Шеремет Олександр Геннадійович, 03.12.1976 р.н., уродженець с. Жовтень Ширяївського району Одеської області. З 1994 року – в Одесі, де навчався в сільськогосподарському інституті. Перша вища освіта визначила його основний напрямок роботи – зоотоварний – Шеремет керує ТОВ «Барбус», що входить в сферу інтересів американсько-ізраїльських бізнесменів Віталія Вінницького та Ігоря Анапольського, які в Одесі також володіють соковою компанією «Вітмарк-Україна». В листопаді 2017 року ім’я Ігоря Анапольського фігурувало в розслідуванні панамських інвестицій Дональда Трампа (Анапольський був власником 19 панамських компаній, а 4 з них були частиною комплексу Trump Ocean Club).

Політичну кар’єру Шеремет розпочав в 2010 році, коли став депутатом Одеської міської ради від партії «Сильна Україна». В цьому статусі заробив собі реноме опозиціонера, зносячи незаконно встановлені торгові кіоски та шлагбауми на в’їзді на пляж. В той же час активно працював на своєму окрузі, зокрема, домігшись асфальтування вулиць.

На виборах в Верховну Раду в 2014 році програв через відсутність достатніх організаційних та фінансових ресурсів — наприклад, в його штабі була гостра нестача волонтерів, агітація проводилась переважно через зустрічі з виборцями та в соціальних мережах.

За його власним визнанням, в 2015 році не зміг потрапити в список «Блоку Петра Порошенка» (через відсутність фінансових ресурсів), проте йому запропонували безкоштовно потрапити в список партії «Довіряй ділам». Після обрання депутатом став абсолютно лояльним до чинної міської влади та Труханова. Крім того, став значно менше медіа-активним.

У вересні 2018 року в ЗМІ був здійснений інформаційний вкид відносно доходів та нерухомості, не вказаних Шереметом у декларації, а саме:

— не задекларована нерухомість на 4,5 млн.долл: вілла в Позитано (Італія) вартістю 2,5 млн.євро; 2 квартири в Києві, 1 квартира в Ялті, 1 квартира в Москві. Усіквартири, крім однієї в Києві, здаються в оренду;

— 11 офшорних компанії різних юрисдикцій: Кіпр, Беліз, Британські Віргинські острови. На рахунках компаній зосереджено близько 8 млн.долл.

Водночас, не є виключним, що вказані активи є активами не Шеремета, а вищезазначених американсько-ізраїльських бізнесменів Віталія Вінницького та Ігоря Анапольського.

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *