Міжнародна спільнота українців зробила заяву щодо Михайлика

Міжнародна Спільнота українців публічно звернулася до Національної Поліції України та Генеральної прокуратури України із закликом забезпечити всебічну правову допомогу правоохоронцям Німеччини у рамках українського законодавства для проведення операції Олегу Михайлику.

Повний текст спільної заяви опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці громадський діяч Олексій Прокопенко.

Волонтери та громадські активісти спільноти наголосили  на необхідності об’єктивного та неупердженого розслідування справи стосовно замаху на вбивство українського політика та громадського діяча.  Тому вважають виправданими дії по залученню міжнародних  лікарів до операції по вилученню кулі з легені постраждалого від нападу Олега Михайлика.

Нагадаємо, замах на вбивство українського політика був здійснений 22 вересня 2018 року у місті Одеса недалеко від його дому. Нападники поцілили у Михайлика із вогнепальної зброї. В результаті нападу він пережив кліничну смерть. Куля прошила грудну клітину та зупинилася у легені у декількох міліметрах від серця. Поліція  затримала ймовірних нападників. У одного з них була знайдена зброя, з якої, по версії правоохоронців, злочинці й здійснили постріл.

Заяву підписали громадські активісти з різних країн світу: Люба Шиповіч, Наталя Панченко, Тетяна Ворошко, Марта Фаріон, Вольдемар Клюжко, Ірина Мазур, Віолета Москалю, Браєн Боннар, Антоніна Кумка. Дану ініціативу підтримали також представники посольств США, Британії, Німеччини, Франції, Канади та Польщі.

Надаємо повний текст заяви:

«ЗАЯВА МІЖНАРОДНОЇ СПІЛЬНОТИ УКРАЇНЦІВ,
щодо ситуації з Олегом Михайликом

Керуючись ідеями демократичного світу, спираючись на міжнародну підтримку.

Ми, громадські активісти, волонтери, українці, правозахисники — враховуємо необхідність неупередженого і об’єктивного розслідування замаху на вбивство відомого політика, одеського громадського діяча Олега Михайлика в Україні.

Зважаємо на необхідність оперативного та незалежного втручання міжнародних лікарів по вилученню кулі з легені Олега, що загрожує життю постраждалого — наполегливо просимо та публічно закликаємо — Національна Поліція України, Генеральна прокуратура УкраїниProsecutor General’s Office of Ukraine, причетних осіб до розслідування замаху на вбивство Олега Михайлика:

1. Припинити затягування процесуальних дій по оформленню документів для виїзду постраждалого до Німеччини з метою вилучення кулі з легені Михайлика.

2. Надати вичерпний, відповідним чином оформлений, згідно норм міжнародного права — пакет документів для організації заходів по долученню кулі з легені Олега до матеріалів розслідування справи у якості речового доказу.

3. В рамках українського законодавства, надати всебічну підтримку і міжнародну правову допомогу правоохоронцям держави Німеччина — по забезпеченню оперативного обміну інформацією та забезпеченню захисту громадянина України Олега Михайлика під час операції у шпиталі на території ЄС.

4. Забезпечити прозорий і належний супровід процесуальних дій на території України справ, пов‘язаних із тиском, замахами і вбивствами громадян України, що відкрито займаються громадською діяльністю».

Источник

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *